مقایسه ضد آب بودن دوربین های مداربسته داخلی و خارجی برای چمستان و نور

محل قرارگیری دوربین مداربسته در چمستان بسیار مهم است، اگر دوربین در بیرون نصب شده باشد حتما باید ضد آب باشد. این دوربین ها به گونه ای طراحی شده اند که در برابر آب و گرد و غبار مقاوم بوده و اجزای داخلی آن ها از آسیب محافظت می شوند. اگر می خواهید ملک خود را به دوربین مدار بسته مجهز کنید، احتمالاً به دوربین مدار بسته داخلی و خارجی نیاز خواهید داشت. اگر به دنبال بهبود نظارت شبانه ملک خود هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین دوربین های امنیتی به دیگر مقاله های ما در سایت مراجعه کنید.

دوربین مداربسته ضدآب در چمستان

 

مقایسه ضد آب بودن دوربین های مداربسته داخلی و خارجی برای چمستان و نور

مقایسه دوربین های مداربسته داخلی و خارجی برای مناطقی مانند چمستان و نور ممکن است به محیط و شرایط آب و هوایی که دوربین در آن نصب شده است بستگی داشته باشد. اگر محیط نصب دوربین در معرض باران یا رطوبت زیاد باشد، دوربین های مداربسته با استاندارد ضد آب IP65 یا بالاتر مناسب هستند. دوربین های مدار بسته برای مناطق بد آب و هوا مانند سواحل و مناطق دریایی با استانداردهای ضد آب و مقاومت صفحه نمایش مانند IP67 یا بالاتر نیز توصیه می شود. در هر صورت انتخاب دوربین هایی که دارای استانداردهای مناسب ضد آب برای نصب بوده و ضد آب و هوا باشند بسیار مهم است. مقاومت این دوربین در برابر آب می تواند عمر آن را در محیط های در معرض برف، باران و حتی گرد و غبار افزایش دهد. برای خرید دوربین مداربسته در چمستان می توانید با کارشناسان ما در سایت مراجعه کنید.  دوربین مدار بسته به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شود که در این بخش از مقاله به توصیف هر کدام می پردازیم.

دوربین مداربسته ضدآب در نور

دوربین مداربسته داخلی و خارجی در نور و چمستان

دوربین مدار بسته داخلی به دوربین مداربسته در نور اشاره دارد که برای مناطق مسکونی، پارکینگ ها، مغازه ها، موسسات و غیره طراحی شده است. دوربین های داخلی کوچکتر و سبک تر از دوربین های مداربسته فضای باز یا خارجی هستند.

ویژگی های دوربین مداربسته داخلی

تمام دوربین های مداربسته داخلی باید دارای ویژگی های زیر باشند:

  • دید در شب دوربین مداربسته داخلی

دوربین های نظارتی تصویری داخلی باید مجهز به قابلیت دید در شب باشد تا تصاویری با کیفیت و وضوح قابل قبول حتی در تاریکی و یا در شب ثبت کند.

  • وضوح تصویر دوربین

رزولوشن بالا در دوربین مداربسته  در بالا رفتن کیفیت تصویر تاثیر مستقیم دارد. امروزه رزولوشن HD در بین عموم کاربرد فراوانی دارد ، با این حال رزولوشن FULL HD در بازار موجود است که کیفیت بهتری دارد. جهت خرید دوربین مداربسته در چمستان و نور می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در سایت بهره مند شوید.

  • مقاومت بالا

مقاومت بالا در برابر رطوبت، گرد و غبار و شرایط نامساعد جوی یکی از ویژگی های دوربین های امنیتی داخل ساختمان است.

دوربین مداربسته خارجی

دوربین های مداربسته نصب شده در محیط های غیر بسته و در محیط های باز مانند محل زندگی و ورودی ساختمان ها باید کاربردی باشند.  یکی از مهم ترین ویژگی های دوربین های مداربسته در فضای باز تعلق آنها به دسته دوربین های ضد آب و ضد هوا است. همچنین اکثر دوربین های مداربسته در فضای باز مجهز به سنسور حرکت هستند.

هنگامی که حرکت تشخیص داده می شود، دوربین نظارت تصویری فعال می شود و فیلم ها را ضبط می کند. دو نوع دوربین نظارت تصویری با نام های آنالوگ و شبکه در فضای باز وجود دارد. دوربین های مداربسته شبکه یا دیجیتال از طریق شبکه های LAN و وایفا کنترل می شوند.

ویژگی های دوربین مدار بسته فضای باز در چمستان و نور

دوربین مداربسته در چمستان دید در شب خوبی دارند و تصاویر واضحی را به شما نشان می دهند. با کمک این دوربین ها چهره افراد به راحتی تشخیص داده می شود. برخی از دوربین های مدار بسته دارای دید در شب رنگی هستند و تصاویر رنگی را در شب ضبط می کنند که به شما امکان دیدن تصاویر بهتر را می دهد. بهترین دوربین های مداربسته در فضای باز باید برد دید در شب حداقل 10 متر داشته باشند.

نصب دوربین مداربسته ضدآب چمستان

معرفی دوربین مداربسته ضد آب در نور و چمستان

عایق رطوبتی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که در انتخاب دوربین مدار بسته برای محیط ها و فضاهای بیرونی باید در اولویت قرار گیرد. دوربین مداربسته ضد آب دارای محفظه ای غیر قابل نفوذ است تا تمامی قطعات مانند مفصل، فلز، پایه دوربین، درب و لنز به صورت حرفه ای به هم متصل شوند تا محتویات دوربین مداربسته آسیبی نبیند. از آن جایی که بردهای الکترونیکی نسبت به رطوبت حساس هستند و در صورت قرار گرفتن در معرض هر نوع رطوبت و آب دچار اختلال می شوند، ممکن است دوربین مداربسته شما دچار آسیب شود. شرایط محیطی دشوار و پیچیده در همه دوربین های مداربسته مساوی نیست و احتمالا از استانداردهای مختلفی پشتیبانی می کنند که در مشخصات آنها جای گذاری شده است.

نکات مهم برای استفاده بهتر از دوربین های مداربسته ضد آب در چمستان و نور

به منظور استفاده بهینه از دوربین های مداربسته ضدآب و نصب دوربین مداربسته در نور می بایست به نکات زیر توجه کنید:

  • برای محافظت از دوربین مداربسته خود در برابر مه ، اتصال یا مشکلات تراکم، بهتر است برای تمیز کردن روکش بیرونی لنز از یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید.
  • برای جلوگیری از کور شدن دید، سرقت و غیره، محل نصب دوربین مداربسته در نور و چمستان، باید در مکان مناسبی باشد.
  • برای جلوگیری از تشعشعات لنز دوربین مداربسته در نور و چمستان، باید مطمئن شوید که حوضچه آب و شیشه های ماشین به سمت سطح بازتابنده قرار نگیرند.
  • برای محافظت از دوربین IP ضد آب در برابر برق گرفتگی لازم است از قرارگیری مناسب کابل اطمینان حاصل کرده و دوربین مداربسته بی سیم را روی تیر فلزی قرار ندهید.
  • نصب دوربین مداربسته ضدآب-نور

سخن آخر

مقایسه بین دوربین های مدار بسته داخلی و خارجی از نظر ضد آب بودن در انتخاب آنها برای نصب دوربین مدار بسته در نور و چمستان بسیار مهم است. دوربین مداربسته ضدآب می بایست در برابر عوامل جوی مانند باد، باران و برف مقاوم باشد. شما عزیزان می توانید برای خرید دوربین مداربسته در چمستان و نور و اطلاع از قیمت محصولات با کارشناسان ما در ارتباط باشید.